Elektrociepłownia

Elektrociepłownia biznes

Historia elektrowni w Zabrzu sięga końca XIX wieku. Nowoczesny zakład produkcyjny....

biznes

Montaż precyzyjny SMD

Montaż precyzyjny SMD

(...) Małe elementy elektroniczne, które są obecne praktycznie w każdym urządzeniu wymagają wyjątkowej precyzji podczas montażu. O ile same laminaty najczęściej sprowadza się z azjatyckich fabryk, których jest bardzo dużo, tak Lutowanie elementów SMD zdecydowanie lepiej zlecić jednej z polskich firm. Technologie lutowania SMD zależą oczywiście od potrzeb klienta. Większość przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją elementów elektronicznych, daje możliwość dopasowania sposobu montażu elementów do rodzaju produktu. Wykonawca posiadając odpowiednią dokumentację techniczną, wraz ze (...)

Dowiedz się więcej:

Rodzaje smarownic i ich wybór

Rodzaje smarownic i ich wybór

(...) Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się smarownice elektrochemiczne. Gaz jest w nich wytwarzany generalnie dzięki prądowi o naprawdę niewielkim napięciu i doprowadzonym bezpośrednio do ogniwa. W nim od razu zachodzi też reakcja elektrochemiczna. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że wytwarzany gaz jest tylko i wyłącznie obojętny, najczęściej w formie azotu. Przeważnie jest to rozwiązanie nieco droższe od sprężynowych i chemicznych, jednak w wielu aplikacjach niemal niezbędne. Uszczelnienia mechaniczne do pomp są bardzo potrzebne, o czym doskonale wie także producent filtrów oddechowych. Przy smarownicach jednopunktowych chemicznych siłę działającą na tłok wywiera sam gaz. Jest on bowiem wytwarzany w reakcji chemicznej. Zapoczątkowana ona zostaje poprzez zanurzenie kapsułki z reagentem do płynu utleniającego. (...)

Dowiedz się więcej:

Najpopularniejszy system zarządzania jakością

Najpopularniejszy system zarządzania jakością

(...) Certyfikacja ISO nierozerwalnie kojarzy się nam z mnóstwem procedur. Mając przed oczami wizję, mnóstwa formalności, które musimy załatwić, nie zwracamy uwagi na korzyści z certyfikacji. Jest ich naprawdę wiele, więc warto przyjrzeć się bliżej zagadnieniu certyfikacji ISO, gdyż przeglądając dostępne systemy zarządzania jakością, możemy stwierdzić, że ten jest najpopularniejszy. Po pierwsze, co to takiego w ogóle jest ta certyfikacja ISO? Certyfikacja ISO polega na nadaniu firmie certyfikatu, który potwierdza, że dany produkt lub usługa spełniają określone normy prawne.Tak można to ująć najprościej i (...)

Dowiedz się więcej:

Agregaty małej i dużej mocy

Agregaty małej i dużej mocy

(...) Zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze na rynku, okazuje się być z roku na rok coraz większe. Nie bez powodu zatem, powstaje coraz więcej firm, które zajmują się produkcją najwyższej jakości agregatów. Dostosowanie cen, jak również jakości swoich usług, pozwala producentom na zawiązywanie wieloletniej współpracy z bankami, hipermarketami, służbą zdrowia, czyli tymi przedstawicielami dziedzin życia, w których zapotrzebowanie na agregaty, zwłaszcza dużej mocy, okazuje się być największe. Równie dużym zainteresowaniem, cieszą się agregaty mniejszej mocy, które mają ogromne zastosowanie w gospodarstwach domowych. Nadają się one świetnie, także do zasilania urządzeń elektrycznych w nieco mniejszych firmach i instytucjach. Agregaty te, zawierają nowoczesne silniki benzynowe, jak również wysokiej jakości prądnice, które zapewniają stabilność wszystkich parametrów elektrycznych. Agregaty, o nieco większej mocy, charakteryzują się niskim poziomem hałasu, podczas pracy, jak również bezpieczeństwem użytkowania. Taka (...)

Dowiedz się więcej:

Miękkie PCW - właściwości wykorzystanie i stosowa

Miękkie PCW - właściwości wykorzystanie i stosowa

(...) PCW należy do najbardziej rozpowszechnionych tworzyw sztucznych na świecie. Miękkie PCW otrzymuje się poprzez uzupełnienie składu o plastyfikator, czyli specjalną substancję umożliwiającą otrzymywanie elastycznych przedmiotów. Niegdyś taką (...)

Dowiedz się więcej:

Wyposażenie magazynu

Wyposażenie magazynu

(...) Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy.Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni. Producenci regałów (...)

Dowiedz się więcej:

Skrobia modyfikowana w produktach spożywczych

Skrobia modyfikowana w produktach spożywczych

(...) Choć jej nazwa może skłaniać do przypuszczeń, że skrobia modyfikowana jest produktem współczesnej genetyki – nic bardziej mylnego. Skrobię od lat poddaje się modyfikacjom fizycznym i chemicznym. Ich celem jest poprawa jej właściwości funkcjonalnych. Innymi słowy, dzięki takim modyfikacjom skrobię łatwiej poddawać m.in. obróbce termicznej, bez szkody dla jakości i estetyki przygotowywanych pokarmów.Z żywnością modyfikowaną genetycznie skrobia modyfikowana ma niewiele wspólnego i chociaż dla celów przemysłu spożywczego składnik ten rzeczywiście może być pozyskiwany z produktów modyfikowanych genetycznie, to sam takim modyfikacjom poddawany nie jest. Z czego jest pozyskiwana?Niemodyfikowaną skrobię (...)

Dowiedz się więcej:

Zabezpieczenia zakładów przemysłowych

Zabezpieczenia zakładów przemysłowych

(...) Różnego rodzaju barierki ochronne dostępne w tym sklepie internetowym do tego samego celu, czyli ochrony, znajdują szerokie zastosowanie w przeróżnych dziedzinach. Powszechnie można je spotkać na przykład na parkingach (zwłaszcza podziemnych) czy na koncertach i wszelkich imprezach masowych. Zdecydowanie jednak najwięcej ich stosuje się w zakładach przemysłowych, magazynach, na terenach otwartych, halach produkcyjnych czy centrach dystrybucyjnych. W wielu tych miejscach bez tego rodzaju zabezpieczeń wprost nie można byłoby się obyć, ponieważ chronią one wybrane obszary zakładu czy też poszczególne elementy (na przykład urządzenia, budynki, ściany) przez uszkodzeniami mechanicznymi. W toku pracy, (...)

Dowiedz się więcej:

Krótka charakterystyka kompensatorów tkaninowych

Krótka charakterystyka kompensatorów tkaninowych

(...) Kompensatory, urządzenia umożliwiające połączenie dwóch lub więcej rurociągów będących gwarancją prawidłowej pracy instalacji. Instalacje rurociągowe poddawane często są drganiom, skręceniom a nawet przesunięciom, aby uniknąć ich uszkodzenia zastosowanie mają elastyczne i szczelne kompensatory.Kompensatory tkaninowe produkowane są w oparciu o takie materiały jak tkaniny z włókna szklanego, silikatowe, aramidowe, krzemowe lub glinokrzemianowe mogą również być dodatkowo wzmacniane powłokami silikonowymi lub PTFE (odporne na  środki chemiczne), ceramicznymi (odporne na działania termiczne). Parametry ich (...)

Dowiedz się więcej:

Nadbrzeżne budowle

Nadbrzeżne budowle

(...) Nie ulega żadnej wątpliwości, że ludzie bardzo lubią spędzać czas wolny nad wodą. Niektórzy lubią popływać łodzią, kajakiem, rowerkiem wodnym, inni lubią się kąpać w ciepłej wodzie, a inni znów wylegiwać się na plaży. Oczywiście, jeśli jesteśmy nad morzem, to urządzenie plaży nie wymaga tak dużych wysiłków jak w przypadku dostosowania brzegu jeziora do potrzeb turystów i osób wypoczywających. Należy zauważyć, iż nie chodzi w tym miejscu jedynie o udostępnienie miejsca dla turystów, ale również chodzi o stworzenie pewnego miejsca, w którym można (...)

Dowiedz się więcej:

Sprzęt Roslera do gratowania

Sprzęt Roslera do gratowania

(...) Produkowane przez firmę Rosler urządzenia do usuwania zadziorów, zaokrąglania krawędzi i nieczystości z powierzchni obrabianego metalu, to wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu codzienna praca staje się o wiele lżejsza.Kompaktowy i nowoczesny design tych urządzeń budzi zaufanie i sprawia, że klienci chętnie sięgają po maszyny Roslera, choćby po to, by wypróbować je w działaniu. Rzadko zdarza się, by nie zyskały czyjejś aprobaty. Dzieje się tak jedynie wówczas, gdy klient niewłaściwie dobierze model do swoich potrzeb. Wybór odpowiedniego urządzenia oznacza nie tylko zadowolenie przy efekcie (...)

Dowiedz się więcej: