Elektrociepłownia

Elektrociepłownia

Cały światowy transport opiera się na przekładaniu jak klocków odpowiednich elementów układanki. Niesamowicie istotną częścią takiej układanki są....

biznes, produkcja, maszyny

Jak zadbać o sprawne działanie maszyn?

2018-03-27 | Jarosław Papież

Cały światowy transport opiera się na przekładaniu jak klocków odpowiednich elementów układanki. Niesamowicie istotną częścią takiej układanki są maszyny transportujące towar takie jak suwnice czy dźwigi. Niezwykle istotne są odpowiednio często wykonywane remonty suwnic.

Konserwacja takich maszyn powinna wykonywana być przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Aby zdobyć certyfikat odpowiedni do wykonywania takich napraw należy udać się na kurs. Obejmuje on 50-55 godzin zajęć teoretycznych i trwa około jednego tygodnia. Organizatorami tego typy szkoleń są najczęściej centra kształcenia kadr, urzędy pracy lub zakłady doskonalenia zawodowego.  Koszt takiego szkolenia waha się w okolicach 1 000 złotych. Na jego koniec wydawane jest odpowiednie zaświadczenie potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Otrzymany certyfikat jest uznawany na terenie całej unii europejskiej i daje możliwość pracy w innych krajach. Warunki zatrudnienia są różne i podporządkowane są potrzebom rynku.

W zależności od wielkości firmy można może zatrudnić własnego pracownika lub zlecić wykonanie naprawy firmie zewnętrznej. Istnieją także odpowiednie firmy, których jedyną specjalizacją jest naprawa suwnic. Suwnice zbudowane są z elementów wyposażenia mechanicznego i części elektrycznych. Jest to skomplikowany system współdziałających ze sobą detali, których działanie musi byś perfekcyjne. Większe suwnice posiadają wbudowaną kabinę dla operatora. Mniejsze mogą posiadać np. zdalne sterowniki. Jednakże suwnice to nie tylko wielkie maszyny używane w przemyśle. Urządzenia suwnicowe występują także, w mniejszej skali, w bramach wjazdowych, windach, wyciągach towarowych czy krzesłach schodowych do transportu osób niepełnosprawnych.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: