Elektrociepłownia

Elektrociepłownia

Nie ulega żadnej wątpliwości, że ludzie bardzo lubią spędzać czas wolny nad wodą. Niektórzy lubią popływać łodzią, kajakiem, rowerkiem wodnym, inni....

biznes, produkcja, przemysł

Nadbrzeżne budowle

2014-06-15 | Paulina Zych

Nie ulega żadnej wątpliwości, że ludzie bardzo lubią spędzać czas wolny nad wodą. Niektórzy lubią popływać łodzią, kajakiem, rowerkiem wodnym, inni lubią się kąpać w ciepłej wodzie, a inni znów wylegiwać się na plaży. Oczywiście, jeśli jesteśmy nad morzem, to urządzenie plaży nie wymaga tak dużych wysiłków jak w przypadku dostosowania brzegu jeziora do potrzeb turystów i osób wypoczywających.

Należy zauważyć, iż nie chodzi w tym miejscu jedynie o udostępnienie miejsca dla turystów, ale również chodzi o stworzenie pewnego miejsca, w którym można korzystać z usług rekreacyjnych.

Miejsce dla działalności

Chodzi, więc o miejsce, gdzie sprzedawcy tychże usług mogliby znaleźć miejsce dla swojej działalności. Często jest tak, że ten brzeg jeziora trzeba dostosować. Czasem usypuje się sztuczną plażę, a czasem nie ma takiej konieczności, gdyż istnieje naturalna plaża. W takich miejscach swoje zastosowanie znajdują także pomost pływający, czyli elementy składane, przy których można zacumować łodzie lub inny sprzęt pływający.

Jest to na pewno znacznie lepsze rozwiązanie niż pomosty na stałe położone na brzegu jeziora. Nie ma, bowiem w tym miejscu konieczności, aby wykonywać jakiekolwiek roboty ziemne. Pomosty pływające wykonuje się, bowiem składając poszczególne moduły w całość.

Wykonane są one zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Urządzając plażę nad jeziorem, musimy nieraz zabezpieczyć także strome brzegi przed osuwaniem. Najlepszym wyjściem w takim przypadku są gabiony – specjalne skrzynie z prętów i siatki, z twardą ziemią lub kruszywem w środku, które wzmacniają skarpę przy jeziorze.

Więcej informacji na temat robót z wykorzystaniem gabionów znaleźć można na stronie www.uhrs.pl.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: