Elektrociepłownia

Elektrociepłownia

Certyfikacja ISO nierozerwalnie kojarzy się nam z mnóstwem procedur. Mając przed oczami wizję, mnóstwa formalności, które musimy załatwić, nie zwracamy....

biznes, produkcja, rolnictwo

Najpopularniejszy system zarządzania jakością

2016-09-20 | Paulina Zych

Certyfikacja ISO nierozerwalnie kojarzy się nam z mnóstwem procedur. Mając przed oczami wizję, mnóstwa formalności, które musimy załatwić, nie zwracamy uwagi na korzyści z certyfikacji. Jest ich naprawdę wiele, więc warto przyjrzeć się bliżej zagadnieniu certyfikacji ISO, gdyż przeglądając dostępne systemy zarządzania jakością, możemy stwierdzić, że ten jest najpopularniejszy.

Po pierwsze, co to takiego w ogóle jest ta certyfikacja ISO? Certyfikacja ISO polega na nadaniu firmie certyfikatu, który potwierdza, że dany produkt lub usługa spełniają określone normy prawne.Tak można to ująć najprościej i najkrócej.

Certyfikacja ISO to rozpoznawalny na całym świecie znak jakości. ISO 9001 jest najpowszechniej wdrażaną certyfikacją. Certyfikację ISO 9001 określa się na podstawie ośmiu zasad jakości. Certyfikacją ISO zajmuje się Polskie Centrum Akredytacji oraz 31 podległych mu jednostek.

ISO 9001 jest najpopularniejszym certyfikatem w skali globalnej. Do 2005 r. zostało wydanych prawie 700 tys certyfikatów w 61 krajach. To naprawdę gigantyczna ilość. Aby uzyskać certyfikat, należy spełnić określone wymagania oraz przejść dużą ilość kontroli. Jednak korzyści z certyfikacji są nie do przecenienia.

Zatem, dlaczego warto wdrożyć ISO 9001? Przede wszystkim, certyfikat ISO gwarantuje nam szacunek i poważanie klientów. Maj,ą oni pewność, co do oferowanych przez firmę produktów, czy usług. Dzięki wprowadzeniu ISO, mamy szanse na poznanie indywidualnych potrzeb klienta. Poza tym, certyfikat ISO, możemy z powodzeniem wykorzystać w celach marketingowych. ISO poprawia funkcjonowanie firmy, ze względu na to, że pracownicy muszą przejść szereg szkoleń i dzięki temu pracują wydajniej.

Natomiast certyfikacja ISO 9001:2015 jest innowacją certyfikatu ISO 9001, polegającą na tym, że kładzie się nacisk na przywództwo i zarządzanie ryzykiem.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: