Elektrociepłownia

Elektrociepłownia produkcja

Historia elektrowni w Zabrzu sięga końca XIX wieku. Nowoczesny zakład produkcyjny....

produkcja

Montaż precyzyjny SMD

Montaż precyzyjny SMD

(...) wskazówkami montażu, dobiera najlepsze rozwiązania. Lutowanie elementów SMD może być wykonane maszynowo bądź ręcznie, stosowanie do potrzeb oraz rodzaju materiału. Po zakończeniu procesu montażu elementów SMD przeprowadzane są różnego typu testy, które pozwalają wykryć ewentualne błędy. Dzięki temu produkty, które trafiają jako podzespoły do urządzeń, są najwyższej jakości.Dbałość o zapewnienie odpowiednich warunków montażu, a także przechowywania i transportu, daje gwarancje, iż zmontowane płytki wraz z elementami będą bezawaryjne. Firmy specjalizujące się w montażu (...)

Dowiedz się więcej:

Rodzaje smarownic i ich wybór

Rodzaje smarownic i ich wybór

(...) Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się smarownice elektrochemiczne. Gaz jest w nich wytwarzany generalnie dzięki prądowi o naprawdę niewielkim napięciu i doprowadzonym bezpośrednio do ogniwa. W nim od razu zachodzi też reakcja elektrochemiczna. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że wytwarzany gaz jest tylko i wyłącznie obojętny, najczęściej w formie azotu. Przeważnie jest to rozwiązanie nieco droższe od sprężynowych i chemicznych, jednak w wielu aplikacjach niemal niezbędne. Uszczelnienia mechaniczne do pomp są bardzo potrzebne, o czym doskonale wie także producent filtrów oddechowych. Przy smarownicach jednopunktowych chemicznych siłę działającą na tłok wywiera sam gaz. Jest on bowiem wytwarzany w reakcji chemicznej. Zapoczątkowana ona zostaje poprzez zanurzenie kapsułki z reagentem do płynu utleniającego. (...)

Dowiedz się więcej:

Najpopularniejszy system zarządzania jakością

Najpopularniejszy system zarządzania jakością

(...) najkrócej. Certyfikacja ISO to rozpoznawalny na całym świecie znak jakości. ISO 9001 jest najpowszechniej wdrażaną certyfikacją. Certyfikację ISO 9001 określa się na podstawie ośmiu zasad jakości. Certyfikacją ISO zajmuje się Polskie Centrum Akredytacji oraz 31 podległych mu jednostek. ISO 9001 jest najpopularniejszym certyfikatem w skali globalnej. Do 2005 r. zostało wydanych prawie 700 tys certyfikatów w 61 krajach. To naprawdę gigantyczna ilość. Aby uzyskać certyfikat, należy spełnić określone wymagania oraz przejść dużą ilość kontroli. Jednak korzyści z certyfikacji są nie do przecenienia. Zatem, (...)

Dowiedz się więcej:

Agregaty małej i dużej mocy

Agregaty małej i dużej mocy

(...) Zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze na rynku, okazuje się być z roku na rok coraz większe. Nie bez powodu zatem, powstaje coraz więcej firm, które zajmują się produkcją najwyższej jakości agregatów. Dostosowanie cen, jak również jakości swoich usług, pozwala producentom na zawiązywanie wieloletniej współpracy z bankami, hipermarketami, służbą zdrowia, czyli tymi przedstawicielami dziedzin życia, w których zapotrzebowanie na agregaty, zwłaszcza dużej mocy, okazuje się być największe. Równie dużym zainteresowaniem, cieszą się agregaty mniejszej mocy, które mają ogromne zastosowanie w gospodarstwach domowych. Nadają się one świetnie, także do zasilania urządzeń elektrycznych w nieco mniejszych firmach i instytucjach. Agregaty te, zawierają nowoczesne silniki benzynowe, jak również wysokiej jakości prądnice, które zapewniają stabilność wszystkich parametrów elektrycznych. Agregaty, o nieco większej mocy, charakteryzują się niskim poziomem hałasu, podczas pracy, jak również bezpieczeństwem użytkowania. Taka (...)

Dowiedz się więcej:

Miękkie PCW - właściwości wykorzystanie i stosowa

Miękkie PCW - właściwości wykorzystanie i stosowa

(...) PCW należy do najbardziej rozpowszechnionych tworzyw sztucznych na świecie. Miękkie PCW otrzymuje się poprzez uzupełnienie składu o plastyfikator, czyli specjalną substancję umożliwiającą otrzymywanie elastycznych przedmiotów. Niegdyś taką (...)

Dowiedz się więcej:

Wyposażenie magazynu

Wyposażenie magazynu

(...) Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy.Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni. Producenci regałów (...)

Dowiedz się więcej:

Skrobia modyfikowana w produktach spożywczych

Skrobia modyfikowana w produktach spożywczych

(...) pozyskuje się z wysokoskrobiowych zbóż i warzyw takich jak kukurydza, pszenica, ziemniaki czy tapioka. Po wyodrębnieniu z tych produktów, skrobia poddawana jest działaniu związków chemicznych (między innymi soli hydrolizujących), które mogą zmieniać parametry takie, jak lepkość produktu bądź jego chłonność. Coraz częściej jednak do modyfikacji wykorzystywane są metody termiczne i fizyczne. W wyniku takiego działania skrobia staje się (między innymi) łatwiej rozpuszczalna w wodzie.Zastosowania skrobi modyfikowanejNiemal każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu zjeść błyskawiczny kisiel, użyć jakiejś zasypki, kupić gotowy, gęsty deser. We wszystkich tych produktach znajdziemy właśnie skrobię. (...)

Dowiedz się więcej:

Zabezpieczenia zakładów przemysłowych

Zabezpieczenia zakładów przemysłowych

(...) zwłaszcza tam, gdzie wykorzystuje się ciężkie pojazdy i różnego rodzaju maszyny, nietrudno o kolizje, a nawet poważniejsze wypadki, dlatego zastosowanie takich rozwiązań często podyktowane jest najwyższą koniecznością. Czasami nawet słupki czy też innego rodzaju zabezpieczenia ochraniają stanowiska pracownicze, na przykład po to, by nie wjechać w nie wózkiem widłowym. Stosowanie słupków i barier ochronnych ma dwojaki cel. Po pierwsze, ich rozmieszczenie sygnalizuje, dokąd można się dostać, na przykład pojazdem, gdzie przebiega granica między stanowiskiem pracownika a ogólnie dostępną przestrzenią, czy też barierka zamyka przejście. Jednak rola tych zabezpieczeń polega także na ochronie (...)

Dowiedz się więcej:

Brak prądu to nie problem

Brak prądu to nie problem

(...) co można wykorzystywać jego możliwości praktycznie przez cały czas dopóki dostępne jest paliwo. Dostępne są różnorodne agregaty, ale niektóre z nich potrafią wygenerować naprawdę potężną moc, która w zupełności wystarczy do zasilenia nawet całej sieci urządzeń w przypadku, gdy połączymy ze sobą kilka tego typu agregatów. Powoduje to, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie i raczej nie grozi nam klęska spowodowana brakiem energii elektrycznej. Oprócz agregatów wykorzystywane (...)

Dowiedz się więcej:

Czy warto kupić garaż wykonany z blachy?

Czy warto kupić garaż wykonany z blachy?

(...) W ostatnich latach coraz częściej zauważamy, że ludzie niemalże nagminnie kupują tak zwane garaże blaszane. Widać, więc wciąż rosnące zapotrzebowanie na garaż blaszany, jednakże warto zastanowić się czy faktycznie montaż takiego garażu aby na pewno nam się opłaca, mimo, że jest to stosunkowo niewielki koszt? Garaże stworzone z blachy, są to bardzo lekkie konstrukcje, które są idealne, aby przechowywać w nich samochód. Nasze auto jest idealnie zabezpieczone przez niekorzystnie działającymi czynnikami atmosferycznymi, zaś koszt zakupu takiego garażu jest o wiele niższy, niż decydowalibyśmy się stworzyć go z betonu. Naturalnie, jeśli w taki sposób (...)

Dowiedz się więcej:

Krótka charakterystyka kompensatorów tkaninowych

Krótka charakterystyka kompensatorów tkaninowych

(...) Kompensatory, urządzenia umożliwiające połączenie dwóch lub więcej rurociągów będących gwarancją prawidłowej pracy instalacji. Instalacje rurociągowe poddawane często są drganiom, skręceniom a nawet przesunięciom, aby uniknąć ich uszkodzenia zastosowanie mają elastyczne i szczelne kompensatory.Kompensatory tkaninowe produkowane są w oparciu o takie materiały jak tkaniny z włókna szklanego, silikatowe, aramidowe, krzemowe lub glinokrzemianowe mogą również być dodatkowo wzmacniane powłokami silikonowymi lub PTFE (odporne na  środki chemiczne), ceramicznymi (odporne na działania termiczne). Parametry ich (...)

Dowiedz się więcej:

Nadbrzeżne budowle

Nadbrzeżne budowle

(...) korzystać z usług rekreacyjnych. Miejsce dla działalnościChodzi, więc o miejsce, gdzie sprzedawcy tychże usług mogliby znaleźć miejsce dla swojej działalności. Często jest tak, że ten brzeg jeziora trzeba dostosować. Czasem usypuje się sztuczną plażę, a czasem nie ma takiej konieczności, gdyż istnieje naturalna plaża. W takich miejscach swoje zastosowanie znajdują także pomost pływający, czyli elementy składane, przy których można zacumować łodzie lub inny sprzęt pływający. Jest to na pewno znacznie lepsze rozwiązanie niż pomosty na stałe położone na brzegu (...)

Dowiedz się więcej:

Sprzęt Roslera do gratowania

Sprzęt Roslera do gratowania

(...) końcowym, ale również dużą oszczędność czasu. Jeżeli porównamy gratowanie takim urządzeniem i tradycyjne szlifowanie i mycie detali, dojdziemy do wniosku, że można zaoszczędzić nawet do 60% czasu pracy. Przy czym maszyna wykonuje tą czynność dokładnie i powoli, co oznacza niższe koszty eksploatacji. Nie następuje szybkie zużycie, więc nie potrzeba zbyt często kupować części zamiennych.Firma Rosler produkuje urządzenia dla niemal każdego rodzaju zastosowania przy gratowaniu. Najważniejsze zastosowania, to usuwania zadziorów, zaokrąglanie krawędzi stali, stali nierdzewnej i aluminium. Maszyny (...)

Dowiedz się więcej:

Budowa hal magazynowych

Budowa hal magazynowych

(...) Biznes w dzisiejszych czasach musi być przede wszystkim dynamiczny. Nie można pozwolić sobie na długą fazę planowania, potem budowy i wdrażania swojego pomysłu. Jeśli będzie to trwało zbyt długo, konkurencja z pewnością szybko zajmie nasze miejsce i wydane już pieniądze nie będą żadną inwestycją, a stratą, którą będzie trzeba odrobić na innym polu działalności. Dlatego warto współpracować ze specjalistami. Kioski z płyty warstwowej budują w Polsce firmy, które są wyspecjalizowane w tym profilu działalności. Gotowe konstrukcje z płyty warstwowej stają szybko i w zgodzie z wszystkimi przepisami. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na procedury, które (...)

Dowiedz się więcej: