Elektrociepłownia

Elektrociepłownia

Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie....

biznes, produkcja, magazyny

Wyposażenie magazynu

2015-04-10 | Grzegorz Dobrowolski

Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy.

Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni.

Producenci regałów proponują coraz nowsze rozwiązania techniczne i jakościowe oferowanych produktów. Dzięki czemu klienci mają nieograniczony wybór. Najpopularniejsze są regały magazynowe ze sklepu wykonane ze stali nierdzewnej. Solidna konstrukcja jest wspierana grubymi śrubami. Dzięki specjalnemu systemowi montowania, można dowolnie regulować ich kształt, długość oraz wysokość.

Do zwykłych magazynów świetnie nadają się regały z półkami wykonanymi z płyty wiórowej. Można je także wykorzystywać w magazynach spożywczych, do przechowania suchych artykułów. Do magazynów specjalistycznych musimy zakupić lepsze i znacznie droższe regały ze stali nierdzewnej. Mają one swoje zastosowanie między innymi w chłodniach spożywczych, gdzie wyjątkowo duże znaczenie ma sposób przeprowadzanych zabiegów mycia i dezynfekcji.

Podczas wybierania regałów należy dostosować ich nośność, do ciężaru przechowywanych przez nas towarów. Jeśli zamierzamy przechowywać ciężkie przedmioty, lepiej wybrać regały o znacznie większej nośności. Pamiętajmy, aby zawsze na regałach w magazynie umieszczać informacje o maksymalnym, dopuszczalnym ciężarze przedmiotów, które można na nich przechowywać. Jest to obowiązek, który nakładają na przedsiębiorców przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważne jest także, aby przedmioty o większym ciężarze umieszczać na dole regałów.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: