Elektrociepłownia

Elektrociepłownia

Różnego rodzaju barierki ochronne dostępne w tym sklepie internetowym do tego samego celu, czyli ochrony, znajdują szerokie zastosowanie w przeróżnych....

biznes, produkcja, przemysł

Zabezpieczenia zakładów przemysłowych

2014-10-21 | Paulina Zych

Różnego rodzaju barierki ochronne dostępne w tym sklepie internetowym do tego samego celu, czyli ochrony, znajdują szerokie zastosowanie w przeróżnych dziedzinach. Powszechnie można je spotkać na przykład na parkingach (zwłaszcza podziemnych) czy na koncertach i wszelkich imprezach masowych. Zdecydowanie jednak najwięcej ich stosuje się w zakładach przemysłowych, magazynach, na terenach otwartych, halach produkcyjnych czy centrach dystrybucyjnych.

W wielu tych miejscach bez tego rodzaju zabezpieczeń wprost nie można byłoby się obyć, ponieważ chronią one wybrane obszary zakładu czy też poszczególne elementy (na przykład urządzenia, budynki, ściany) przez uszkodzeniami mechanicznymi. W toku pracy, zwłaszcza tam, gdzie wykorzystuje się ciężkie pojazdy i różnego rodzaju maszyny, nietrudno o kolizje, a nawet poważniejsze wypadki, dlatego zastosowanie takich rozwiązań często podyktowane jest najwyższą koniecznością. Czasami nawet słupki czy też innego rodzaju zabezpieczenia ochraniają stanowiska pracownicze, na przykład po to, by nie wjechać w nie wózkiem widłowym.

Stosowanie słupków i barier ochronnych ma dwojaki cel. Po pierwsze, ich rozmieszczenie sygnalizuje, dokąd można się dostać, na przykład pojazdem, gdzie przebiega granica między stanowiskiem pracownika a ogólnie dostępną przestrzenią, czy też barierka zamyka przejście. Jednak rola tych zabezpieczeń polega także na ochronie mechanicznej, czyli wstrzymaniu pojazdu czy maszyny, gdy zajdzie niebezpieczeństwo przekroczenia zaznaczonej w ten sposób granicy. Materiały, z których wykonuje się słupki i barierki (zwykle jest to stal) są więc na tyle wytrzymałe (wymusza to ich przeznaczenie), że są w stanie powstrzymać napór ciężkiego sprzętu, ale oczywiście ma to swoje granice i wielkim pojazdem można staranować niektóre zabezpieczenia.

Tym niemniej ich przeznaczeniem jest przede wszystkim sygnalizowanie, gdzie można dotrzeć, a które okolice należy omijać podczas pracy jeśli chodzi o zakłady przemysłowe, w innych zaś rozwiązaniach, na przykład na parkingach, jest to po prostu granica, której ludzie nie powinni przekraczać.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: