wybierajac dom opieki postaw na prywatna placowke
28 marca 2017 Autor Alfred Pasiak 0

Co może nam zaoferować prywatny dom seniora?

Wielu z nas zastanawia się, jakie warunki naprawdę panują w domach opieki. Czy prywatny dom seniora będzie dobrym rozwiązaniem do rozważenia, jeśli chodzi o przyszłość naszych bliskich lub naszą? Czy członkowi naszej rodziny będzie w takim miejscu dobrze? Czy będzie miał odpowiednią opiekę i może najważniejsze – czy może być w takim miejscu szczęśliwy?

 

Powstaje coraz więcej domów opieki – w naszym kraju znajdziemy ich już kilka tysięcy, a liczby te stale rosną. Jeżeli chodzi o ceny, za miesięczny pobyt będziemy musieli zapłacić tam zwykle kilka tysięcy, chociaż kwoty w niektórych z nich będą wynosić nawet kilkanaście. Dużo zależy od standardu i oczywiście lokalizacji, w dużych miastach jak Kraków jest drożej niż w małych miejscowościach na odludziu.

 

Bardzo wiele takich ośrodków powstaje również nad morzem albo w rejonach sanatoryjnych, co jest dodatkowym plusem, ale też potrafi podbijać cenę. Jak wiadomo, starsze osoby bardzo cenią sobie zwykle fakt, że mogą mieć stały kontakt z innymi osobami przy zachowaniu bardzo dużej dozy prywatności. Oczywiście ważny jest aspekt opieki medycznej, którą zapewnia prywatny dom opieki osobom mieszkającym w takim miejscu. Z reguły dom seniora posiada taką opiekę na bardzo dobrym poziomie. Liczy się oczywiście atmosfera w konkretnej placówce – jeżeli jest dobra, osoby, które tam przebywają będą czuły się zadowolone i bezpieczne. Warto sprawdzić ten aspekt w każdym tego rodzaju domu.

 

Jak znaleźć takie miejsce? O wielu domach dowiadujemy się z polecenia, ale jeżeli akurat o żadnym nie słyszeliśmy, warto zajrzeć do Internetu, gdzie z pewnością znajdziemy wiele ogłoszeń. Wystarczy wyszukać frazę taką jak prywatny dom opieki Kraków lub jakiekolwiek inne miejsce, które nas interesuje, a da nam to możliwość zapoznania się z listą dostępnych opcji. Należy oczywiście zwrócić uwagę na cenniki oraz warunki, jakie dany obiekt zapewnia. Jeśli będą takie jakich byśmy oczekiwali, to możemy być pewni, że nasz senior również będzie z takiego miejsca zadowolony i zazna tam szczęścia.

 

Ja polecam prywatny dom opieki SpokojnaOaza.com.pl gdyż moim zdaniem dla mieszkańców Krakowa jest to idealny dom opieki – w cichym i spokojnym, pełnym zieleni, miejscu, a przy tym Kraków jest w odległości tylko kilkunastu kilometrów.