włókno ceramiczne
3 marca 2016 Autor admin 0

Dobrze zbuduj swój dom.

Budowa domu to wyzwanie, przed którym staje większość dorosłych mężczyzn. To swoisty sprawdzian gotowości do założenia rodziny i przewodzenia w jej strukturach.
Okazuje się jednak, że nie każdy ma smykałkę do budowania, a wielu panów po prostu nie orientuje się w rozwiązaniach technologicznych dostępnych na rynku. Bo budowa domu to nie tylko cegły i beton. To także nowe rozwiązania, które w znaczny sposób ułatwiają i przyspieszają proces budowania.

Brygady zajmujące się stawianiem domów korzystają z nowych technologii. Produktem używanym na co dzień jest zaprawa ogniotrwała, idealna do łączenia cegieł czy nakładania powłok. Jej specjalna struktura sprawia, że proces suszenia przebiega idealnie już w temperaturze otoczenia, przez co staje się wyjątkowym materiałem wiążącym. Zaprawa ognioodporna zachowuje swoje właściwości nawet w takich temperaturach jak powyżej 1400 do 1860°C. Optymalna grubość zaprawy wynosi 3 mm.

A jak powstaje beton ogniotrwały? W procesie tym wykorzystuje się włókno ceramiczne. Jego podstawową zaletą jest łatwy sposób aplikacji oraz duża odporność na wysokie temperatury – nawet do 1000°C.
Decydując się na postawienie domu, warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Są one bowiem w stanie znacznie ułatwić i przyspieszyć proces budowania, przynosząc wymierne efekty końcowe.