kredyt z doradca na pomoc naszym finansom
1 sierpnia 2018 Autor Alfred Pasiak 0

Fachowe doradztwo finansowe i inwestycyjne

Nierzadko poszukując fachowej i rzetelnej pomocy z zakresu doradztwa finansowego zastanawiamy kto tak naprawdę powinien być wstanie nam tej pomocy udzielić. Mało kto z nas wie bowiem czym różni się osoba przedstawiająca się jako doradca finansowy, a osoba będąca doradcą inwestycyjnym. Na każdym kroku spotykamy zarówno jedno określenie jak i również drugie.

 

Doradca finansowy służy pomocą przy wyborze najlepszej oferty z pośród wszystkich oferowanych bardzo licznie przez wiele banków. W placówkach bankowych spotykamy setki doradców klienta, nazywanych także inaczej doradcami finansowymi. Co bardzo ważne, nie mają oni uprawnień do świadczenia usług z zakresu doradztwa finansowego. Rozumie się pod tym, że nie mogą doradzać klientowi w co najatrakcyjniej inwestować pieniądze. Ich uprawnienia pozwalają jedynie na prezentowanie dostępnych na naszym rynku rozwiązań. Finalną decyzję oraz odpowiedzialność za jej skutki może podjąć tylko i wyłącznie sam klient. Doradca finansowy, jak http://www.monikarytel.pl/ z Białegostoku, wyszuka nam najniższe oprocentowanie oraz najkorzystniejszą walutę, która będzie wstanie obniżyć trochę nasz kredyt hipoteczny, pomoże połączyć kilka kredytów gotówkowych w jeden łączny, czy przenieść kredyty do jednego konkretnego banku.

 

Natomiast inaczej wygląda w przypadku kontaktu nie z doradcą finansowym, lecz doradcą inwestycyjnym. Taki fachowiec, który legitymuje się licencją doradcy inwestycyjnego jest uprawniony do służenia usług z zakresu inwestycji w różnorakie instrumenty finansowe oraz również może on zarządzać osobiście portfelem tych konkretnych instrumentów, działając na zlecenie klienta. Bardzo istotnym jest więc, aby wiedzieć, że jedynie tylko doradcy inwestycyjni mogą zgodnie z polskim prawem doradzać klientom w co powinni oni inwestować swoje pieniądze. Mogą to również robić za niego, jeśli tylko klient zażyczy sobie, aby powierzyć im własne pieniądze do zarządzania.

 

Dzięki pomocy doradców finansowych, a jeszcze lepiej doradców inwestycyjnych możemy spać spokojnie, nie martwiąc się, że nasze oszczędności życia mogą się zmniejszyć. Ci fachowcy sprawią, że przynajmniej nieznacznie powiększy się nasz portfel, a czasem może się okazać, że doradca inwestycyjny powiększy go dość wyraźnie.