na-jakiej-gitarze-zdecydowac-sie-na-nauke-gry
18 października 2016 Autor Alfred Pasiak 0

Gitara klasyczna czy basowa – którą wybrać?

Wielu z nas chciałoby się nauczyć grać na gitarze. Choć może gra na tym instrumencie kojarzy nam się bardziej z czasami, kiedy nasi rodzice czy dziadkowie jeździli nad jeziora lub w góry i wieczorami grywali na gitarze. Jednak aktualnie wraca moda na gitarę i coraz więcej osób decyduje się na naukę gry właśnie na tym instrumencie.

W poniższym tekście bardzo ogólnie przybliżamy czym różni się gitara akustyczna od basowej. Jeśli zależy Ci na dokładniejszych informacjach i interesują Cię lekcje gry na gitarze to koniecznie odwiedź stronę http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-gitarze/ szkoły SmileFlow i skontaktuj się z nimi. Mają sporą wiedzę i świetnych nauczycieli, dzięki którym nauka gry na gitarze staje się o wiele prostsza. Znajdziesz ich w mieście Kraków.

Mówiąc o różnicach pomiędzy gitarą klasyczną i basową warto zaznaczyć, że zasada działania obu gitar jest taka sama. Najważniejszą różnicą pomiędzy gitarą klasyczną, a akustyczną jest rodzaj strun (w gitarze klasycznej struny są nylonowe, w gitarze basowej- metalowe). Rodzaj wykonanej struny ma istotny wpływ na sposób gry. Grając na gitarze klasycznej rzadko używa się piórka, chcąc wydobyć dźwięk z gitary basowej używa się go nagminnie. Na gitarze klasycznej gra się również nieco inny repertuar niż na gitarze basowej.

Każdy z tych rodzajów gitar ma swoje wady i zalety. Wybierając gitarę należy kierować się barwą dźwięku (tym, jakie mamy preferencje w tej kwestii), gatunkami muzycznymi, (co chcielibyśmy grać) i… finansami (gitary klasyczne są nieco tańsze). Jednakże, kiedy gra na gitarze będzie dla nas przyjemnością i stanie się naszym nowym hobby, warto wtedy przymknąć oczy na kwestie finansowe i po prostu cieszyć się grą na jednym z najpopularniejszych instrumentów.