ogromny wybór gier internetowych
14 czerwca 2016 Autor Alfred Pasiak 0

Jak grać w gry przez internet?

Gry wideo cieszą się niesłabnącą popularnością od lat siedemdziesiątych, kiedy to firmy, takie jak Atari, wyznaczały trendy w świecie elektronicznej rozrywki. Wiele czasu upłynęło od tamtych chwil, kiedy to wielką popularnością cieszyły się gry na cartridge.

 

W dzisiejszym świecie wielkim osiągnięciem nie jest stworzenie konsoli do gier, na której można grać w więcej niż jedną grę, ale rozrywka związana z istnieniem sieci internetowej. Gry online cieszą się ogromną popularnością. Gry internetowe potrafią gromadzić miliony graczy, co przy założeniu, że są w niej ukryte opcje mikropłatności, daje to firmom krociowe zyski. Czym są mikropłatności?

 

Część twórców skupia się na tym, aby gra była całkowicie darmowa, dając grającemu możliwość kupowania ułatwień w trakcie rozrywki. Inny model biznesowy zakłada udostępnienie nie tylko możliwość kupowania przedmiotów, umiejętności w trakcie rozrywki, ale także uzależnia możliwość grania w pełną wersję gry od zapłaty pewnej ilości pieniędzy.

 

Do płatnych gier można również zaliczyć najczęściej graną grę karcianą, jaką jest poker, który w sieci cieszy się naprawdę wielką popularnością. Pamiętajmy tutaj jednak o jednej niezwykle istotniej sprawie, a mianowicie, że jest on w Polsce sklasyfikowany jako gra hazardowa i zabroniony prawnie.

 

Płatne gry są dostępne na każdą liczącą się platformę mobilną. Android i iOS są systemami o największym potencjale, toteż najwięcej gier powstaje właśnie na te platformy. Niestety, system Windows nie przyjął się na rynku mobilnym i jego los jest raczej przesądzony. Istnieją rynki, na którym Windows radzi sobie całkiem dobrze, np. rynek polski czy hinduski.

 

W jakim kierunku pójdzie rozwój gier komputerowych? Na pewno rozwijany będzie tryb rozgrywki wieloosobowej. Nadchodzące lata będą latami ciągłego rozwoju gier nie tylko pod względem oprawy graficznej.