projekt wnętrza
25 kwietnia 2016 Autor admin 0

Jak pięknie mieszkać?

Wielu z nas chciałoby mieszkać i pracować w pięknych, przemyślanych miejscach. Środowisko, w którym spędzamy większość życiowego czasu ma na nas ogromny wpływ. Dlatego tak ważne jest aby było dostosowane do naszych potrzeb, charakterów i możliwości.

 

W przygotowaniu dobrej przestrzeni niebagatelne znaczenie na aranżacja wnętrza. „Od aranżacji zależy nastrój, który panuje w danym pomieszczeniu czy kompleksie pomieszczeń. Także funkcjonalność i praktyczna strona użytkowa zależy od odpowiedniego zaaranżowania i zagospodarowania przestrzeni.” – zaznacza specjalista z biura projektowego Orange Studio. Wbrew pozorom ważne jest to, gdzie postawimy kanapę, roślinę doniczkową, a gdzie pozostawimy kawałek pustej przestrzeni. Szczegóły decydują o tym czy dane wnętrze będzie przyjazne czy raczej zagracone i trudne do życia. Jednak zanim zaczniemy zajmować się aranżacją musimy mieć co aranżować.

 

Aby z sukcesem wykorzystać potencjał danego miejsca kluczowe znaczenie odgrywa sam projekt wnętrza. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń obejmuje właściwie wszystkie aspekty rozmieszczenia podstawowych, dużych, konstrukcyjnych elementów jak ściany, okna, wysokość sufitów. Miejsce rozmieszczenia okien, drzwi, ciągów komunikacyjnych, wszystko to ma ogromne znaczenie w ostatecznym wyniku prac. Łączenie przestrzeni w jedną dużą nieograniczoną całość lub przeciwnie, dzielenie jej na mniejsze części, pokoje, korytarze, wszystko to sprawia, że przestrzeń zaczyna żyć i służyć swoim mieszkańcom.

 

Najlepiej jest zdać się w tej kwestii na pomoc profesjonalistów – architektów, projektantów i nie eksperymentować na własną rękę jeśli nie mamy doświadczenia.