nauka angielskich kolorow
14 marca 2019 Autor Alfred Pasiak 0

Języki obce dla najmłodszych

W dzisiejszych czasach każdy zdaje sobie sprawę, że znajomość języków obcych, a już w szczególności angielskiego, jest bardzo przydatna w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Język angielski jest niemal tak powszechny, jak język ojczysty. Z tego względu angielski dla dzieci zaczyna się najczęściej już od przedszkola, choć prywatne placówki proponują go rodzicom dzieci jeszcze młodszych.

 

Języków obcych można uczyć się nie tylko w przedszkolu. Oferują je też coraz częściej prywatne żłobki. Jeszcze lepszym rozwiązaniem wydaje się być zapisanie dziecka do centrum językowego, jak oferujące angielski dla dzieci – Centrum Językowe www.Mova.pl w Krakowie. Placówka ta oferuje angielski dla dzieci już od pierwszego roku życia. Takie zajęcia dodatkowe przeprowadzane w formie zabawy przynoszą wiele dobrego dla dzieci.

 

Co daje wysyłanie tak małych dzieci na angielski? Otóż bardzo dużo. Nasze pociechy nie tylko oswajają się z brzmieniem obcego języka, ale również dzięki obcowaniu z innymi dziećmi w podobnym wieku szybciej się rozwijają. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych prowadzących, mających praktykę w obcowaniu z takimi maluchami.

 

O ile oferta nauki angielskiego dla takich maluchów jest dosyć wąska, o tyle już wiele placówek językowych w Krakowie oferuje angielski dla dzieci starszych, uczęszczających już do szkoły podstawowej. Gdy dziecko trafia do szkoły językowej, dostaje z reguły do rozwiązania test, dzięki któremu zostaje przyporządkowane do odpowiedniej grupy zaawansowania. Przeprowadzana jest również rozmowa z lektorem w języku angielskim. Wszystko po to, żeby nauka była optymalnie dopasowana do możliwości i zaawansowania dziecka.

 

Warto rozważyć możliwość zapisania dziecka na dodatkowe lekcje języka angielskiego. Takie zajęcia na pewno zaprocentują w przyszłości.