kostka brukowa Kraków
12 września 2016 Autor admin 0

Kostka brukowa – sposób na aranżację

Gdy zakończyliśmy budowę oraz urządzanie domu i wszystko jest zaaranżowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami, pozostaje dopełnić całokształt projektując ogród.

W roli ścieżek przydomowych, podjazdów do garażu, ale nie tylko świetnie sprawdzi się kostka brukowa. Szeroki wachlarz wyboru kolorów i kształtów czyni ten materiał idealnym. Wpasuje się w gusta wszystkich klientów, nawet tych bardzo wymagających. Kostka wykonywana jest najczęściej z betonu, co czyni ją bardzo wytrzymałą i niedrogą.

Układanie kostki brukowej należy zacząć od wyrównania powierzchni, na którą planujemy ją położyć. Należy przygotować podbudowę z tłucznia i piasku, aby umożliwić drenaż wody deszczowej. Na tak przygotowaną nawierzchnię możemy kłaść kostkę brukową. Każda warstwa musi do siebie przylegać.

Jeśli uważamy, że prace brukarskie są dla nas za trudne do wykonania lub po prostu chcemy zlecić je wykwalifikowanej firmie znajdziemy szeroki wybór specjalistów. Na rynku istnieje wiele renomowanych spółek. Brukarz zajmie się ułożeniem naszej kostki brukowej. Dzięki praktyce zawodowej położenie pójdzie szybko i fachowo. Firma brukarska wykona nasz projekt zgodnie z naszymi założeniami, ale bardzo często zajmują się również przygotowaniem własnych inspiracji na zagospodarowanie terenu. Warto dobrać odpowiedni materiał, kolor i stworzyć pomysłowy plan aranżacji naszej ogrodowej przestrzeni.

Dobrze położona kostka brukowa będzie niewątpliwie ozdobą naszego przydomowego terenu. Nada mu charakter i sprawi, że widok z okna będzie nas codziennie cieszył.