materiały ognioodporne
13 stycznia 2017 Autor admin 0

Materiały ognioodporne codziennością

Nikogo już nie dziwi, iż ubrania mogą być odporne na płomienie. Takie właściwości nadaje im tkanina ogniotrwała. To zaskakujące, ale jeszcze nie tak dawno nikt nie słyszał o takim cudzie techniki. Obecnie jest to rzecz niedoceniania, jednak z pewnością w znacznym stopniu odczulibyśmy jej brak.
Tkanina ognioodporna zwiększa poczucie naszego bezpieczeństwa. Strażacy wchodzący do płonącego budynku mają na sobie mundury, które się nie spalą, chronią ich przed oparzeniami. Tkanina ogniotrwała zapewnia, że uniform z niej wykonany nie podpali się, a my mając go na sobie, nie doznamy obrażeń związanych z bliskim kontaktem zabójczym żywiołem.

tkanina ognioodporna
Materiały ognioodporne stosowane są również w budownictwie. Tutaj ich zadaniem jest niedopuszczenie do powstania pożaru lub też zminimalizowanie szkód, jakie może on spowodować. Przebywając w domu, który wyposażony jest w drzwi odporne na ogień, nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa wzrasta. Spodnie, jakich głównym składnikiem jest tkanina ognioodporna również zapewniają nam większy komfort w pracy na przykład w hucie, czy fabryce. Robotnicy pracujący w takich miejscach noszą specjalne uniformy, właśnie po to, by ustrzec się przed płomieniami, jakie zagrażają ich zdrowiu, a nawet życiu. Tam niebezpieczeństwo powstania pożaru jest szczególnie wysokie, dlatego bardzo ważne jest to, aby nieruchomości takie posiadały zabezpieczenia, których budulcami są materiały ognioodporne. Łatwy dostęp to takich środków sprawia, iż nie doceniamy ich, a przecież tkanina ognioodporna nie raz nas ratuje.