wanna miedziana
11 lutego 2021 Autor Alfred Pasiak 0

Miedziane wyposażenie łazienki

Wyposażanie wnętrz w produkty wykonane z miedzi nie jest powszechnie stosowaną praktyką. Jednakowoż wykorzystanie sprzętów czy mebli wykonanych z tego właśnie materiału (miedzi) niesie ze sobą wiele nieoczywistych zalet. Wszyscy słyszeli o miedzianych rurach, ale umywalki czy wanny miedziane? No właśnie, to już nie jest tak znany temat.

Chciałbym zdecydowanie podkreślić, iż wanny miedziane czy też umywalki miedziane są elementami wyposażenia mogącymi znacznie urozmaicić monotonne powierzchnie w Twoim domu. W dodatku posiadają one szereg nieoczywistych zalet. Wśród najważniejszych z nich możemy wyróżnić takie jak:

  • wytrzymałość – sprawdzone od dziesięcioleci wyposażenie miedziane jest całkowicie odporne na starzenie się,
  • absolutna nierdzewność – tego typu elementy są odporne na wszelkiego rodzaju korozję,
  • przyjazność dla środowiska naturalnego – miedź jest w 100% naturalnym pierwiastkiem, a do produkcji miedzianych elementów wyposażenia łazienki wytwarza się minimalne, praktycznie niezauważalne, straty środowiskowe, co jest szczególnie ważnym atutem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach,
  • wysoka higieniczność – rzeczy wykonane z miedzi są antybakteryjne oraz bakteriostatyczne, przez co hamują one rozwój wszelkiego rodzaju glonów i bakterii, co sprowadza się do wizualnej czystości twojej łazienki, ale również ma pozytywny wpływ na zdrowie jej użytkowników gdyż wiele bakterii, czy rozwijających się w wilgoci grzybów negatywnie wpływa na zdrowie człowieka,
  • neutralność – woda nie zmienia zapachu, ani smaku.

Jak widać jest spory szereg zalet miedzianych produktów do domu. Nie wspominając już o ich niepowtarzalnym pięknie, które potrafi mocno oddziaływać wzrokowo, czyniąc łazienkę elegancką, niepowtarzalną i niezwykle stylową.