zakupy ze stylistką
30 marca 2016 Autor admin 0

Moda na miarę

Symbolem elegancji i prestiżu mężczyzny, często bywa garnitur skrojony i uszyty specjalnie na jego potrzeby. Dziś, w dobie kultury masowej, upodabniamy się do siebie i kupujemy ubrania „z taśmy” – o tym samym kroju i często w tak zwanym uniwersalnym rozmiarze. Skutek pojawienia się masówek widać na co dzień – zatracamy indywidualizm, który bardzo często wyraża się właśnie w ubiorze.

Jeszcze nie tak dawno pułki sklepowe świeciły pustkami a o jeansach można było jedynie pomarzyć. Jedyną drogą do nabycia markowych ubrań było zostawienie dolarów w Peweksie. Były to jednak czasy, w których liczyła się najbardziej kreatywność i umiejętności. Sposobem na uratowanie szafy i podążanie za trendami modowymi była maszyna do szycia i odpowiedni materiał. Kobiety radziły sobie jak mogły. Z różnym skutkiem. Otwarcie rynku na zachodnie towary okazało się dla nich błogosławieństwem. Czas jednak zrobił swoje i dziś szycie na miarę uważamy za przywilej dla ludzi lepiej sytuowanych.

Ubrania, które zazwyczaj widzimy na sklepowych wieszakach, wyprodukowane są dla odbiorcy uniwersalnego. Dlatego osoby, które sylwetką czy wzrostem odstają od przeciętnej, często mają trudności ze znalezieniem odpowiedniego fasonu. Warto zainwestować w dobrego krawca. Mimo, że często wiąże się to z większym wydatkiem niż tradycyjny zakup, efekt jest tego wart. Wprawne oko krawca dobierze fason podkreślający walory figury i zniweluje niedoskonałości. Ubranie uszyte na miarę staje się również w pewien sposób wyjątkowe. Jest przecież stworzone specjalnie dla nas. Powinno nie tylko dobrze pasować, ale również podkreślać cechy naszej osobowości.

By wyglądać wyjątkowo i posiadać niepowtarzalną garderobę można próbować własnych sił i nauczyć się szycia. Nie każdy jednak posiada do tego predyspozycje i cierpliwość. Jest to przecież umiejętność podniesiona do rangi sztuki. Czołowi projektanci, mimo, iż tworzą dość niecodzienne kreacje są uwielbiani przez rzesze kobiet. Nie trzeba jednak kupować ubrań za bajońskie sumy. Wystarczy garnitur czy marynarka, które łączą się w wiele zestawów i są skrojone specjalnie na nasze potrzeby.

Jeśli potrzebna Ci pomoc specjalisty w doborze ubrań, przyda Ci się stylistka Kraków – Style and More!