13 września 2016 Autor admin 0

Olej konopny w Polsce

Chociaż olej konopny jest iście kontrowersyjnym tematem, to w Polsce stosuje się go coraz częściej. Wywar z konopi mylony jest z marihuaną – należy podkreślić, że olej leczniczy nie zawiera THC. Jest też całkowicie legalny a konopie hodowane są nawet w naszym kraju.

Olej z konopi doceniają coraz częściej nie tylko osoby zafascynowane medycyną alternatywną, ale również medycy i farmaceuci. Udowodniono, iż świetnie radzi sobie z niwelowaniem nowotworów oraz chorób neurologicznych, takich jak padaczka lekooporna.

Proces leczenia z wykorzystaniem oleju konopnego przechodzi łagodnie, środek ten nie jest inwazyjny dla pacjenta, nie niszczy jego organizmu jak radioterapia czy chemioterapia. Rick Simpson, który odkrył właściwości wywaru, wyleczył do tej pory już miliony ludzi na całym świecie.

Najczęściej, pełna kuracja olejem z konopi trwa 90 dni. Wiele zależy jednak od schorzenia. W medycynie odnotowano przypadki chorych na cukrzycę, którzy po 60 dniach dostarczania organizmowi wywaru RSHO, nie musieli już korzystać z insuliny.

Co ważne, olej z konopi może być też stosowany równolegle z inwazyjnymi terapiami. To ważne w przypadku nowotworów. Zbadano, że zażywanie oleju łagodzi ból i niweluje dyskomfort związany z chemioterapią czy naświetlaniem. Pacjent jest też dużo bardziej spokojny, więcej śpi i wypoczywa. Chorzy wykazują znacznie lepszy stan psychiczny w czasie długotrwałych zmagań z chorobą.

Jedno jest pewne, olej konopny to prawdziwa rewolucja w zakresie medycyny. To środek zwalczający wiele groźnych dla życia chorób.