lampa led
30 grudnia 2016 Autor admin 0

Oświetlenie ledowe – wady i zalety

Współczesna rodzina ponosi coraz większe koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Dlatego coraz więcej osób myśli nad ograniczeniem kosztów związanych z korzystaniem z mediów. Według mnie najłatwiej zredukować koszty energii elektrycznej. Idealnie nadaje się do tego celu oświetlenie led, ponieważ ma bardzo niskie koszty eksploatacyjne.
Jeśli jednak zdecydujemy się na zmianę źródeł światła w naszym mieszkaniu, musimy się liczyć ze związanymi z tym nakładami finansowymi. Żarówka led ma to do siebie, że jest niesamowicie tania w użytkowaniu, ale kosztowna w zakupie. Muszę w tym miejscu wspomnieć, iż przeciętnie żarówki ledowe zużywają około 4 do 5 wat energii elektrycznej. Dzięki temu są blisko dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne względem tradycyjnych źródeł światła.
Według mnie oświetlenie ledowe jest najkorzystniejszym wyborem do domu, biura czy lokalu handlowego. Wymianę źródeł światła najlepiej wykonać stopniowo, aby nie narazić się na zbyt duże koszta finansowe.

żarówka led
Moim zdaniem najlepiej kupić jedno wybrane źródło ledowe, aby sprawdzić jak dana żarówka świeci i czy jej barwa nie działa na nas drażniąco. Moim zdaniem warto wybierać przede wszystkim żarówki, które świecą barwą ciepłą. Zimne światło kojarzy mi się ze szpitalem i działa na ludzi według mnie oślepiająco.
Gdy interesuje nas wybrana lampa led warto zwrócić na jej moc wyrażona zwykle w lumenach. Według mnie najlepiej wybierać te, które maja przynajmniej 400 lub więcej lumenów. Takie lampy na pewno nas nie rozczarują i rozświetla nasz pokój naprawdę dobrze.