szklarnia
12 kwietnia 2016 Autor admin 0

Piękne rośliny dzięki środkom ochrony roślin

Piękny, kwitnący, godny pozazdroszczenia ogród to marzenie niejednego działkowca oraz hodowcy. Dla urzeczywistnienia tego pragnienia, warto zacząć stosować środki ochrony roślin.

Jedną z ich zalet jest skuteczne wzmacnianie naturalnego układu odpornościowego roślin, przy jednoczesnym zwalczaniu wszelkich wrogich grzybów oraz bakterii. Środki ochrony roślin mają działanie zarówno prewencyjne, jak i interwencyjne, przeciwdziałają chorobom roślin bądź likwidują objawy już występujące. Przeważnie, w zależności od producenta, są w stu procentach przyjazne dla środowiska naturalnego.

Na szczególną uwagę zasługują produkty marki Plagron (zob. flora-fauna.pl), składające się wyłącznie z biologicznych, ekologicznych, naturalnych pestycydów. Środki ochrony roślin gwarantują ponadto skuteczną eliminację insektów oraz roztoczy, występujących zarówno w glebie, jak i na powierzchni. Preparaty te zapobiegają również występowaniu obcych mikrobów na liściach, co pozwala unikać wszelkich, groźnych infekcji roślin. Stosowanie chemii to często jedyna droga, by pokonać inwazję szkodników, czy ciężką chorobę roślin.

Warto jednak pamiętać o podstawowych środkach ostrożności, przy ich stosowaniu. Przede wszystkim należy uważnie przeczytać etykietę dołączoną do produktu, w której zawarte są wszelkie zasady postępowania z produktem. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu się przed „zabiegiem” (min.: nałożyć rękawice, okulary oraz kalosze), a po skończonej pracy konieczne jest dokładne umycie rąk. Każdy hodowca powinien zaopatrzyć się w środki ochrony roślin. Ze względu na ich toksyczność, warto nabyć wyłącznie produkty znanej, profesjonalnej marki.