paspartu
16 lutego 2018 Autor admin 0

Przedstawienie Passe-partout

Interesują Cię ramy do obrazów? Jesteś jedną z osób, dla których powstał ten tekst. Dokładniej rzecz ujmując tekst ten będzie dotyczył paspartu (tak się wymawia pojęcie, które powstało we Francji). Przejdźmy od razu do tego, że Passe-partout określa ramkę kartonową, w której można znaleźć wycięcie.

Jeżeli chodzi o powierzchnię tej karty to należy powiedzieć o powierzchni nieco mniejszej niż karta z ilustracją (chodzi o kartę najczęściej znajdującą się w ramie obrazu). Co jeszcze można powiedzieć? Zastosowanie Passe-partout to ochrona oprawianej pracy, zwiększenie atrakcyjności oraz wyeksponowanie. Warto też powiedzieć, że w przypadku takiej ramki mamy do czynienia z naprawdę sporą ilością możliwości. Na początek podkreślmy sobie to, że powierzchnia ramki może być czysta lub też zdobiona. Poza tym ramka może charakteryzować się tym, że jest delikatnie falcowana, czy bigowana. Interesują Was kolejne opcje? Żaden problem! Nie wspomnieliśmy jeszcze o naciętej powierzchni, formowaniu trójwymiarowo oraz skośnie ciętych krawędziach otworu i zdobionych wąskich ściankach.

Koniecznie muszą Państwo pamiętać również o tym, że Passe-partout powinno być na tyle wielkie, aby obraz został otoczony za pomocą szerokiego tła. Na tym zakończmy, ale wcale nie oznacza to tego, że powiedzieliśmy na temat wszystkiego. Odniesienie się do wszystkiego przy okazji jednego tekstu jest bardzo trudne, a właściwie to nierealne. Na koniec taka mała uwaga — w internecie można znaleźć mnóstwo informacji związanych z Passe-partout. Wystarczy poświęcić trochę czasu. Nie ma co ukrywać, że bez wątpienia to nie jest nic wielkiego.

Zobacz też: Paspartu | Nielsenpolska.pl