recznie wykonywane kokardy narodowe
28 grudnia 2020 Autor Alfred Pasiak 0

Ręcznie szyte kokardy narodowe

Biało-czerwone kokardy narodowe, obok wywieszonych flag, to równie ważny symbol, wykorzystywany podczas licznych uroczystości państwowych i narodowych. Choć mniej formalny akcent, z pewnością świadczy o przywiązaniu do wartości narodowych osoby, która taką kokardę w barwach narodowych nosi.

Podobnych elementów garderoby używano już w XIX w., gdy Polacy szczególnie mocno chcieli podkreślić swoje pochodzenie, a wszelkie symbole religijne towarzyszyły im podczas tak wielu trudnych doświadczeń jak powstanie styczniowe czy wielkopolskie.

Ręcznie szyte kokardy narodowe to tradycyjny dodatek, który dziś ponownie wraca do łask i coraz częściej zakładany jest przez Polaków podczas różnych uroczystości. 11 Listopada czy 3 Maja, to jedne z kilku okazji, gdy chcemy szczególnie zamanifestować swój patriotyzm i dać mu wyraz nie tylko uczestnictwem w marszach, apelach czy śpiewaniem pieśni narodowych. Wywieszając flagę możemy jednocześnie wpiąć w swój płaszcz kokardę narodową, by także na zewnątrz pokazać swą dumę z bycia Polakiem.

Wielu z nas nie ma jednak czasu na samodzielne szycie, albo też brakuje nam zdolności manualnych. Wyjściem są takie – https://buttonfly.pl/oferta-firmy-buttonfly/kokardy-narodowe/ – kokardy narodowe na zamówienie, które wykonane tradycyjnym sposobem, ręcznie szyte, mają szanse trafić do każdego, kto chce się w taki symbol zaopatrzyć. Z pewnością podobny akcent przyda się nieraz, a zawsze mile widziany.