mieszkania
16 grudnia 2016 Autor admin 0

Rynek nieruchomości w Krakowie

Kraków to miasto bez wątpienia piękne. Przyciąga zarówno turystów jak i ludzi, którzy go odwiedzili i się w nim zakochali. Niestety koszty życia w tym mieście są dość wysokie. Największy wpływ na to ma cena wynajmu lub zakupu mieszkania w Krakowie. Najdroższe są oczywiście małe mieszkania, zazwyczaj najbardziej pożądane przez studentów. To oni mają bezpośredni wpływ na utrzymywanie się wysokich cen najmu, oni napędzają koniunkturę.

 

Akademików jest mało i nie zapewniają dachu nad głową wszystkim studentom. Drugą grupą napędzającą koniunkturę są napływowi pracownicy dużych firm. W mieście znajdują się zarówno oddziały dużych, polskich korporacji jak i firmy zagraniczne które postanowiły przenieść swe siedziby do Polski. Dla nich ceny tu obowiązujące są zazwyczaj dużo bardziej atrakcyjne niż na zachodzie. Ale w związku z tworzeniem takich oddziałów, przywożą oni ze sobą swoich najlepszych pracowników. Im jak wiadomo, firma musi zapewnić mieszkanie. Dzięki tym dwóm grupom, studentom i pracownikom napływowym, rynek nieruchomości w Krakowie ma się całkiem nieźle. Z tym, że koncentruje się raczej wokół wynajmu.

 

Reklama: developer Kraków TanieMieszkania.pl. Sprawdź ofertę!

 

Jeśli chodzi o zakup mieszkań, to deweloperzy mają niestety powody do narzekań. Niewiele osób stać na zakup gotówkowy, a w aktualnej sytuacji gospodarczej naszego kraju, niewiele osób może dostać kredyt hipoteczny. Niepewna sytuacja naszej waluty też nie skłania do długofalowych inwestycji. Jedno jest pewne, w Krakowie nie brakuje mieszkań. Można je kupić praktycznie od ręki. Tylko niewielu na to stać.