leczenie kanałowe
14 lutego 2017 Autor admin 0

Zaawansowane technologie w stomatologii

Współczesna stomatologia jest na bardzo wysokim poziomie, o czym przekonać się miał okazję każdy, komu kiedykolwiek doskwierał problem z zębami. Nie tylko mamy możliwość korzystania z bardzo zaawansowanej technologii podczas leczenia chorób zębów czy plombowaniu ubytków, ale również sama diagnostyka problemu przebiega w sposób niesamowicie precyzyjny, dzięki dostępowi do wysokiej klasy sprzętu.

 

Leczenie kanałowe jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Z uwagi na powszechność środków znieczulających, leczenie kanałowe nie jest już niczym bolesnym, aczkolwiek wymaga zarówno od pacjenta, jak i stomatologa wielu pokładów cierpliwości, gdyż zabieg jest bardzo pracochłonny, a co za tym idzie – często trwa długi czas i z uwagi na to niejednokrotnie jest rozdzielony na kilka sesji. Podczas leczenia konieczny jest również wysokiej klasy sprzęt, gdyż jest to w gruncie rzeczy operacja na maleńkim fragmencie, jakim jest ząb. Po zabiegu większość pacjentów deklaruje odczuwanie dyskomfortu a nawet bólu, które mogą utrzymać się przez jakiś czas po zabiegu, co jest związane zarówno ze stopniowym zanikaniem działania znieczulenia, ale również z samym leczeniem.

 

REKLAMA: leczenie kanałowe Kraków w gabinecie Stomatologia Impla. Sprawdź!

 

Dolegliwości jednak ustępują zazwyczaj dość szybko, a pacjent może cieszyć się zdrowymi zębami, bez konieczności ich usuwania. W dzisiejszych czasach ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie, jest już ostatecznym krokiem, przed którym mamy szereg możliwości leczenia. Nic więc dziwnego, że tak wielu pacjentów decyduje się na leczenie kanałowe.