przedszkole
5 czerwca 2018 Autor admin 0

Żłobek, a przedszkole

Żłobek jest to miejsce dla dzieci, które skończyły trzy lata, a ich rodzice chodzą do pracy i nie mają z kim zostawić dzieci, więc oddają swoje pociechy do żłobka. W takim miejscu dzieci dostają pożywienie, zapewniony jest wypoczynek (tak zwane leżakowanie) podczas dnia, zabiegi pielęgnacyjne i zdrowotne, opiekę wychowawczą oraz niekiedy zajęcia edukacyjne, co pomoże dziecku trochę lepiej zapoznać się z nauką.

Żłobek pomaga zrozumieć dziecku kontakty międzyludzkie, co może pomóc dziecku w dalszym rozwoju intelektualnym i społecznym. Przedszkole jest przeznaczone dla dzieci, które ukończyły czwarty lub piąty rok życia i ich rodzice również chodzą do pracy, a nie ma nikogo, kto by się nimi zajął. Jest to instytucja opiekuńczo-społeczna dzieci są uczone umiejętności społecznych, porozumiewanie się z dorosłymi oraz z dziećmi, kształtowania czynności samoobsługowych, czyli nauka samodzielności, nauka poprawnej mowy w zakresie podstawowym, wspomaganie w rozwijaniu intelektualnym dziecka oraz rożne zdolności tego typu m.in. również zdolności plastyczne. Przedszkole przygotowuje dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej .Podsumowując jeżeli rodzic pracuje i nie ma czasu to może oddać dziecko do żłobka, obydwie instytucje zapewniają żywienie, rozwój intelektualny na różnym poziomie, różne zdolności i tak dalej. Wiele placówek łączy w sobie zarówno żłobek jak i przedszkole, na przykład akademia-muminkow.pl.

Przedszkole przygotowuje dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, dziecko w przedszkolu uczy się zabaw co na początku życia jako pięciolatek również może zająć czas dziecko,a rodzic może sobie odpocząć. Jeżeli jesteś zapracowanym rodzicem to warto wysłać dziecko do takowej instytucji, aby poznawało świat.