biuro rachunkowe prowadzace ksiegowosc dla firm
6 sierpnia 2019 Autor Alfred Pasiak 0

Zwróć uwagę wybierając biuro księgowe

Warto mieć świadomość, że wybór biura księgowego jest jedną z najważniejszych kwestii w prowadzeniu firmy. Warto bowiem wiedzieć, że od poprawnych rozliczeń może zależeć istnienie firmy na rynku. Księgowość musi być bezbłędna. Konkurencja biur rachunkowych jest obecnie ogromna, co nie oznacza, że wybór jest łatwy. Czym należy się sugerować, wybierając biuro księgowe w Krakowie?

 

Rekomendowane jest przede wszystkim sprawdzenie czy biuro rachunkowe posiada licencję Ministra Finansów. Warto wiedzieć, że obecnie nie jest obowiązkowa, jednak bardzo duża liczba księgowych z dłuższym stażem jest w posiadaniu tego dokumentu. Licencja należy bowiem do dokumentów potwierdzających zdobycie odpowiednich kwalifikacji i jest niejako wyznacznikiem pewnych i rzetelnych usług księgowych.

 

Warto również sprawdzić, jakie kursy przebyła księgowa, która będzie prowadzić w biurze naszą księgowość. Przedsiębiorca powinien rozpocząć współpracę z osobą, która systematycznie poszerza, a także aktualizuje swoją wiedzę. Jak wiadomo w księgowości przepisy zmieniają się bardzo często.

 

Niezwykle istotny jest również zakres usługi księgowej. Obecnie na rynku można bowiem znaleźć obsługę księgową, która będzie obejmowała tylko i wyłącznie podstawowy zakres, czyli wyliczanie podatków, wysyłka koniecznych deklaracji do urzędów. Można również zdecydować się na usługę, która w cenie będzie również zawierała reprezentowanie w urzędach czy różnego rodzaju raporty.

 

Szeroką ofertę w Krakowie na księgowość i inne usługi ma Biuro Rachunkowe Talented.